Zimní stadion

Ukončení provozu zimního stadionu 31.3.2020!!!! 

Požadavky na obsazení ledových ploch v sezóně 2020/2021 zasílejte do 30. 6. 2020 na adresu: zimnistadion@chetes.cz

 

Zimní stadion byl postaven v roce 1977 v místě bývalé rokle v ulici Valdštejnova 70. Původní stavba měla pouze velkou a malou plochu, která se rozprostírala pod širým nebem. S rostoucím počtem zájemců o hokej a vznikem nových sportovních oddílů se původní stavba zimního stadionu stala nevyhovující. V roce 2002 byl tedy celý zimní stadion zrekonstruován. Došlo k zastřešení velké ledové plochy a k výstavbě rozsáhlého zázemí pro veřejnost, sportovce, sportovní oddíly a pro personál zajištující provoz. V dnešní době nabízí zimní stadion dvě ledové plochy (velkou a malou). K dispozici je celkem 17 hokejových kabin se sociálním zařízením a dalších 5 kabin bez sociálního zařízení. Návštěvníci veřejného bruslení mohou také využít uzamykatelné skříňky i službu broušení bruslí.

Zimní stadion slouží především pro sportující chebskou veřejnost. Své zázemí zde má místní hokejový klub, oddíl krasobruslení, obě ledové plochy využívají k výuce bruslení školy i školky a v neposlední řadě zde působí amatérské hokejové organizace. Zimní stadion je také možné využít pro pořádání různých společenských a kulturních akcí, autosalónů, workshopů atd. Kapacita zimního stadionu je 1524 míst k sezení a v případě pořádání kulturní a společenské akce dalších 700 míst k stání na ploše.

 

Parametry velké plochy zimního stadionu

Velká plocha je zastřešena a má vlastní vzduchotechniku a odvlhčení. K dispozici je 17 hokejových kabin se sociálním zařízením a dalších 5 kabin bez sociálního zařízení.

  • rozměry kluziště 60x29 m
  • slouží především k tréninkům a mistrovským zápasům hokejových družstev
  • kapacita tribuny 1 524 diváků
  • aktivně zde působí také oddíl krasobruslení
  • tuto plochu využívají i amatérská hokejová družstva
  • vyhrazený čas dle aktuálního rozvrhu má také samozřejmě veřejné bruslení

Parametry malé plochy zimního stadionu

  • rozměry klužiště 30 x 30 m
  • slouží především k veřejnému bruslení i v časech, kdy je velká plocha obsazena hokejovými družstvy nebo naopak rozšiřuje možnost bruslení veřejnosti na obou plochách
  • tuto plochu využívají i hobby hokejová družstva ke svým tréninkům
  • noční osvětlení

Tato malá plocha NENÍ zastřešena, jedná se otevřené venkovní kluziště.

Kontaktní osoby

Bc. Václav Truhlář

Vedoucí provozu
Mobilní telefon
Pevná linka

Daniela Wernerová

Ekonomka střediska
Pevná linka